Okosan a fogmosással
Ha fogat mosol, ne arra fókuszálj, hogy erősen dörzsöld a fogad, hanem sokkal inkább az alaposságra! Válassz tehát kicsi fejű, puha sörtéjű fogkefét, amivel nem sérted fel az ínyed!
Szintén a fogmosás kapcsán érdemes étkezés után várnod legalább fél órát, ugyanis ilyenkor csökken le leginkább a száj pH értéke, és ha ilyenkor dörzsölöd erősen a fogad, könnyen roncsolhatod a fogzománcot.
Óvatosan a savakkal
Vonatkozik ez mind a szénsavas üdítőkre, mind a citrusfélekre. Ezek ugyanis szintén savas hatásuk miatt demineralizációhoz vezethetnek, mely esetében a savak a fog puhább rétegeit (a dentint) is elérhetik, amely különösen intenzív fogérzékenységhez vezethet.
Fogászati ellenőrzések rendszeresen
Nem, bizony nem csak akkor kell fogorvoshoz menni, ha elképesztően fáj a fogad, pont azért, hogy ezt megelőzd. Ha ugyanis rendszeresen veszel részt fogászati ellenőrzéseken, elkerülheted hogy a fogszuvasodás olyannyira előrehaladott legyen, hogy az fájdalmakat okozzon.
Tipp: Ha még nem találtál jó magánfogorvost, válaszd a Pure Dental fogászati klinikát Budapesten, ahol magas szakértelemre és betegközpontú ellátásra számíthatsz! Ráadásul minden kezelés személyre szabottan, az egyéni igényeidnek megfelelően történik.
Igyál vizet!
Válaszd bátran bármely más innivaló helyett és étkezések után is! Ugyanis a víz kémhatása nem savas, így segít a savkárok elkerülésében, ráadásul fokozza a nyáltermelést, amely egy természetes tisztítószer annak okán, hogy segít eltávolítani az ételmaradékokat a fogakról és visszaállítja a száj normál pH-értékét.